Навіть за умови ідеально правильного проведення буріння свердловин на воду та їх подальшого облаштування з часом насосна система та її очисні фільтри забруднюються через накопичення на стінках мулу та піску. Частота та періодичність проведення очистки та заміни пошкоджених механізмів залежить в першу чергу від властивостей підземних ґрунтових порід, а також від того, наскільки якісно було виконано послугу буріння свердловин Київ та їх подальше облаштування.
Дійсно, замулення свердловинного фільтра відбувається в кілька разів швидше, якщо в водоносному горизонті висока концентрація дрібнозернистих піщинок, а саме джерело виявляється недостатньо захищеним від потрапляння в нього вод з поверхневих запасів. Щоб запобігти такій проблемі, як часте замулювання свердловини і фільтрів, майстри рекомендують обережно обсипати фільтр шаром гравію.
Одним з найефективніших способів позбутися замулення свердловини на воду вважається гідроудар, коли фільтр промивається водою, що подається під високим тиском і змиває з його стінок накопичений пісок та мул. Проте в таких випадках вирішення проблеми є тимчасовим, адже забруднення при цьому не зникають повністю і через певний проміжок часу почнуть знову осідати на стінках механізмів.
Важливо! Усунення замулення гідроударом можуть проводити виключно кваліфіковані спеціалісти, які добре розуміються на будові та особливостях функціонування свердловини. Саме це дозволить досягти потрібного результату, не пошкодивши при цьому сам насос або ж фільтр. Не всі типи фільтрів та їх з’єднання здатні витримати натиск води, якою вони промиваються.
Основним правилом ефективного запобігання замулення стінок на фільтрах та самі свердловині є регулярність користування джерелом. Особливо це важливо взимку та інші періоди, коли водою зі свердловини не користуються більше кількох днів чи тижнів.
Якщо перерви в користуванні водою з підземного джерела вимушені та досить тривалі (на кілька тижнів чи місяців), майстри рекомендують проводити консервацію установки з демонтажем насосного обладнання. Це дозволяє зберегти якість та чистоту джерела, а подальше використання відновити встановивши все необхідне обладнання повторно.
Якщо на ділянці пробурена глибокаартезіанська свердловина, будь-які роботи та втручання необхідно доручати виключно професіоналам своєї справи. Буде ідеально, якщо відновленням системи водопостачання займатимуться ті ж фахівці, які безпосередньо проводили її буріння та облаштування.
Це зумовлено тим, що технологія промивання свердловини достатньо складна та потребує не лише наявності відповідного обладнання і техніки, а й навичок та підготовки самих майстрів. Щоб сила гідроудару саме ефективно прочистила фільтр та поверхню насосної системи, а не пошкодила їх цілісність чи деформувала стінки обсадних труб.
Після такої очистки, як правило, потрібно додаткове промивання свердловини через спуск води з джерела протягом кількох годин з перервами.
Про те, що свердловина вийшла з ладу та потребує очищення від мулу і накопиченого піску, може свідчити набуття рідиною нехарактерного забарвлення, втрата прозорості, поява смакових особливостей та запахів. Також про замулення свердловини може свідчити наявність сторонніх домішок в рідині та необхідність частіше міняти фільтр на воду, який використовується безпосередньо перед вживання води для пиття чи приготування їжі.
При цьому для більшості замовників буріння свердловини ціна є важливим, проте не вирішальним критерієм вибору виконавців. Така ж тенденція має залишатися і щодо проведення будь-яких ремонтних робіт, коли майстри швидко та якісно усувають проблему, надаючи гарантію на результат — тривале та повноцінне користування свердловиною на воду без будь-яких додаткових втручань.