Вибір ліжечка для новонародженого може перетворитися на справжній квест. Варіантів багато, всі обіцяють ідеальний сон для вашого малюка, але як зрозуміти, що дійсно підійде?
Не кожне дороге ліжечко варте своїх грошей. Часом найпростіші моделі без “наворотів” виявляються зручними й довговічними. Наприклад, класичне дерев’яне ліжко зі знімними боковинами стане в нагоді не тільки новонародженому, але й малюкові до 3-4 років. Секрет у тому, щоб знайти модель із якісного матеріалу (дерево — ідеальний варіант), і щоб воно не хиталося, коли дитина почне стояти. Але якщо у вас є бажання та можливість купити ліжечко для немовлят більш дороговартісне, зверніть увагу на трансформери. Вони служать довше і “ростуть” разом із дитиною: спочатку це люлька, а потім дитяче ліжко.
Маятниковий механізм — індивідуальна річ, загалом це зручно, але як показує практика — підходить не для всіх. Якщо ви живете в багатоповерхівці з чутливими до шуму сусідами чи маєте вдома дерев’яну підлогу, це може стати проблемою. Та й не всі діти люблять заколисування.
Альтернативою може стати ліжечко на коліщатках, його за необхідності зручно пересувати по кімнаті, але воно завжди фіксується, щоб було безпечно.
Як би дивно це не звучало, але матрац відіграє більшу роль, ніж ліжечко. Вибирайте жорсткий або середньої жорсткості, щоб малюкові було зручно й хребет формувався правильно. Кокос, латекс або їхня комбінація — оптимальне рішення з натуральних екологічно безпечних компонентів.
Обирайте моделі зі знімним чохлом, який легко прати. Життя батьків і так насичене, тому краще подбати про практичність із самого початку. Експерти магазину меблів aklas.ua/ua допоможуть вам розібратися у всіх нюансах вибору ліжечка та матраца для новонародженого і підібрати якісне спальне місце для вашого малюка.
Поставити ліжко біля вікна — не найкраща ідея. Сонячне світло, протяги або шум із вулиці можуть заважати дитині. Оптимально розмістити його поруч із батьківським ліжком, але не впритул до батареї чи дверей.
Якщо місце дозволяє, можна створити для малюка окремий куточок із приглушеним світлом та приємними спокійними кольорами.
Силіконові накладки на бортики купуйте відразу, бо рано чи пізно дитина почне “гризти” ліжко. Обирайте модель з ящиками внизу. Це справжній скарб для зберігання пелюшок і першого гардероба, або навіть іграшок. Не забувайте про балдахін, він захищає від протягів та створює атмосферу затишку. Для зручності годування вночі, встановіть бічну стінку ліжечка, яку можна опускати.
Пам'ятайте, вибір ліжечка — це не про моду чи тренди, а про комфорт і безпеку для вашої дитини в перші роки життя. Обирайте ліжечко з любов'ю та турботою, і нехай сон вашої дитини буде міцним і спокійним!