Драбина являє собою важливий атрибут для більшості домівок, без якого важно обійтись при виконанні різних видів робіт на висоті. На сьогоднішній день існує немало різновидів драбин, але найбільшого використання досягли саме двосекційні драбини, про особливості яких далі і буде йти мова.
Є декілька основних параметрів, за якими характеризуюсь драбини на категорії:
Умовно драбини можна поділити на два головних типи – професіональні та побутові. Побутові драбини є менш важкими та мають слабкі з’єднання. Що стосується професіональних моделей, вони мають спеціальні підсилення, які дозволять їм витримувати більші навантаження – навіть більше 120кг. Зрозуміло, що вага подібних драбин також буде більшою. По матеріалу можна виділити наступні види драбин:
В залежності від матеріалу визначається допустиме навантаження на драбину та інші експлуатаційні якості. За своєю конструкцією драбини можуть бути наступних різновидів:
Приставні драбини мають лише одну секцію, а тому являються не дуже зручними, бо потребують наявності опори для використання. Подібні моделі драбин неможливо використовувати посеред приміщення, бо їх потрібно об щось опирати. Двосекційні драбини складаються із двох частин, а тому не потребують опори для використання. Подібні стрем’янки дозволять працювати одразу у двох направленнях, а деякі моделі також можуть одночасно використовуватись двома працівниками. Двосекційна драбина може мати одну або дві робочі сторони. Якщо драбина одностороння, то одна її частина буде мати сходинки, а інша буде використовуватись у якості опори. Двосторонні драбини будуть мати обидві стороні робочими, що дозволить одночасне їх використання двома користувачами.
Для вибору найбільш підходящої двосекційної драбини потрібно звертати увагу на наступні критерії:
Висоту драбини слід вибирати в залежності від того, у яких умовах вона буде використовуватись. Що стосується габаритів і ваги, то від них буде залежати складність транспортування драбини. Надійність конкретної моделі драбини визначається матеріалом, з якого вона виготовлена, якістю її виготовлення, а також конструкційними особливостями.