Як вибрати сімейного психолога: поради для тих, хто потребує якісної допомоги

СоветыЗдоровье
Як вибрати сімейного психолога: поради для тих, хто потребує якісної допомоги
Фото: из открытых источников
290 5.0 NikolisNikolis
Щоб обрати гарного психотерапевта, потрібно взяти до уваги декілька моментів.

Постійний стрес, конфлікти з батьками, непорозуміння на роботі, не здорові стосунки — все це негативно впливає на психіку будь-якої сучасної людини. Якщо вона «сильна», то з часом може все подолати, але якщо «не закрити» травми, то ситуації можуть повторюватися знову і знову. Тому варто не соромитися та при необхідності звертатися до кваліфікованих спеціалістів. Саме вони можуть допомогти у багатьох ситуаціях та зрозуміти причини, котрі провокують конфлікти й не тільки. Наприклад, якщо вони стосуються сім'ї, то варто шукати саме сімейного психолога. Добре, що є спеціальні ресурси, які допомагають в пошуках. Достатньо перейти за посиланням, щоб знайти гарного фахівця для парної зустрічі або консультації окремо.

При цьому, обираючи психолога, варто звертати на декілька моментів. Це дозволить отримати користь від спілкування та лікування.

Освіта

Дуже важливо заздалегідь дізнатися чи психолог має психологічну освіту. Саме вона дає йому змогу спостерігати та діагностувати пацієнта комплексно, як з точки зору особистісних характеристик, так і з точки зору можливої соматизації певних психологічних проблем, та проводити необхідну терапію в комплексі. Цей лікар допомагає працювати з:

  • підсвідомими відчуттями;
  • потребами;
  • проблемами.

А щоб вони були пропрацьовані та у сім'ї була здорова атмосфера, важливо ще й дізнатись про досвід фахівця.

Досвід

Експерти зазначають, що оптимальний досвід психолога — близько трьох років і більше. Цього терміну цілком достатньо, щоб визначити свій стиль роботи.

Початківці досить часто припускаються різноманітних помилок. Тому вибирати для співпраці варто лише досвідчених психологів, які раніше працювали в лікарнях або в спеціальних центрах.

Як вибрати психотерапевта: поради для тих, хто потребує якісної допомо

 

Тип консультацій

Як правило, сімейний психолог може запропонувати вирішити конфлікти у парі або окремо. У першому випадку кожен може висловити свою точку зору й обґрунтувати свої емоції, у другому — порадитися з психологом, наприклад, щодо делікатних питань. До прикладу, як піти з сім'ї та не завдати шкоди дитині. 

Відвідування супервізій

Супервізії — це консультації з іншими колегами, які мають досить великий досвід. Це дуже важливо, оскільки для вирішення певних проблем потрібна додаткова консультація.

Важливо брати до уваги те що, що супервізія — це досить важлива частина роботи психотерапевтичної роботи. Від цього дуже залежить, наскільки ефективний результат буде досягнуто.

Основний напрямок роботи

Важливо брати до уваги те, що у сімейній психології є дуже багато напрямів. Наприклад, деякі фахівці допомагають подолати кризу чи навчитися комунікації, інші допомагають пережити зраду, подолати кризу в інтимних стосунках й не тільки. Щоб отримати максимум користі, варто вибирати психолога, який працює у відповідному напрямку, який стосується саме вашої ситуації. Наприклад, якщо дитина вас не бажає чути й слухати, варто піти саме до фахівця, який розбирається в цьому. 

Читай больше интересных советов на главной странице Sovetnika.net.
Сейчас читают
Возможна ли дружба с бывшими: 3 способа узнать от...
Возможна ли дружба с бывшими: 3 способа узнать от психолога
Как понять, что к вам спешат гости: суеверия об у...
Как понять, что к вам спешат гости: суеверия об упавшей ложке
Гарантируют увеличение веса: диетологи назвали 13...
Гарантируют увеличение веса: диетологи назвали 13 продуктов, кото...
Почему нельзя чистить зубы во время приема душа
Почему нельзя чистить зубы во время приема душа
Комментариев: 0
Войдите, чтобы оставить комментарий.