Полезные советы на все случаи жизни

Хірургічне лікування катаракти

24.08.2018 366 4.0 из 5 / 1 Dimitr
Хірургічне лікування катаракти
Медикаментозна терапія катаракти не здатна вилікувати дане захворювання і зберегти пацієнту зір. Консервативні методи лише на час затримують процес помутніння кришталика, але не можуть зробити каламутний кришталик знову прозорим, тому єдиним способом повернути людині всі барви світу є хірургічне лікування.

На данний момент існує 3 основних групи операцій з видалення катаракти:
  • ультразвукова факоемульсифікація;
  • екстракапсулярна екстракція катаракти;
  • Інтракапсулярна екстракція катаракти.
Визначити вид операції може тільки лікар за результатами офтальмологічного обстеження.

На сьогоднішній день «золотим стандартом» в хірургії катаракти є метод ультразвукової факоемульсифікації з імплантацією штучної інтраокулярної лінзи (ІОЛ).

Суть даного методу: через мікропрокол (ширина приблизно 2 мм), завдяки використанню ультразвуку, помутнілої кришталикові речовина розділяється на фрагменти, перетворюється в емульсію і видаляється з ока.

Потім в збережену кришталикову капсулу встановлюється штучний кришталик — інтраокулярна лінза (ІОЛ). Інтраокулярних лінз виробляються зі спеціального гнучкого матеріалу з пам'яттю форми. Через той же мікропрокол ІОЛ в складеному вигляді поміщається в кришталикову капсулу. Після імплантації всередину очі він розправляється і займає своє місце. Операція завершена.
катаракта
Хірургічне лікування катаракти методом ультразвукової факоемульсифікації проводиться амбулаторно, із застосуванням місцевої анестезії очними краплями. Хірург під час операції спілкується з пацієнтом, а через 1,5-2 години очей починає бачити по-новому.

Незаперечні переваги ультразвукової факоемульсифікації:

  • малотравматичної;
  • короткий період реабілітації;
  • можливість прогнозувати післяопераційний результат з високим ступенем достовірності.
При вираженій катаракті, якщо час згаяно і кришталик став дуже щільним, і його неможливо роздрібнити ультразвуком, використовується методика екстракапсулярної екстракції катаракти. За такої операції видалення кришталика відбувається цілком, без розбивання його на фрагменти всередині ока. Хірург виробляє розріз розміром до 10-12 мм, що вимагає в подальшому накладення швів. Через 4-6 місяців після операції шви знімають. ІОЛ імплантується в збережену капсулу кришталика, як і при факоемульсифікації.

Хірургія катаракти

хірургічне лікування катаракти
При интракапсулярной екстракції катаракти помутнілий кришталик віддаляється цілком разом з капсулою. Після цього в порожнину ока встановлюється штучний кришталик особливої конструкції на іншому місці — перед радужкою. Такий метод операції на сьогоднішній день застосовується вкрай рідко, у випадках неспроможності зв'язкового апарату кришталика і неможливості зберегти капсулу кришталика.

Однією з новинок в хірургії катаракти є застосування фемтасекундного лазера. Відмінність від класичної ультразвукової факоемульсифікації в тому, що мікророзріз рогівки і капсули кришталика проводиться за допомогою фемтосекундного лазера, а дроблення мутного речовини кришталика відбувається як і раніше за допомогою ультразвуку і далі операція йде в звичайному порядку.

Переглянути ціни на операцію по видаленні катаракти можете на сайті офтальмологічної клініки oculus.lviv.ua

Якщо Вам показано оперативне лікування катаракти, пам'ятайте: відкладати рішення про операцію небезпечно!

Катаракта може стати щільною, і використовувати безшовний метод видалення помутнілого кришталика буде неможливо. Отже, збільшиться період відновлення після операції і ризик виникнення ускладнень.

Особливо не можна затягувати з операцією, коли у Вас так звана набухаюча катаракта, вона може спровокувати глаукому і привести до необоротної сліпоти.
Читай больше интересных и полезных советов на главной странице Советника.
Читайте также
Выбираем ресторан для отменного отдыха и приятног...
Выбираем ресторан для отменного отдыха и приятного вечера
Как качать пресс чтобы убрать живот: секреты идеа...
Как качать пресс чтобы убрать живот: секреты идеального живота
Почему мужчины долго не хотят жениться
Почему мужчины долго не хотят жениться
Рецепт классического тирамису
Рецепт классического тирамису
Как правильно заваривать чай
Как правильно заваривать чай
Липосакция живота: все ее плюсы и минусы
Липосакция живота: все ее плюсы и минусы
Комментариев: 0
Оставляя комментарий на сайте, пожалуйста, проявляйте уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение. Пользователи, которые систематически нарушают правила или размещают спам — будут заблокированы, а сообщения удалены.
Войдите:
Код *: