Під час вибору бронежилета важливо звертати увагу на низку показників, серед яких матеріал та якість плитоноски, клас захисту бронеплити, а також сировина, з якої вона виготовлена. Останній чинник є одним з основних та впливає як на надійність засобу захисту, так і на зручність його експлуатації. Сьогодні ви можете купити бронеплити з різних матеріалів, серед яких найбільший попит мають кераміка та сталь. У чому їхні особливості та переваги — розповімо далі.
Бронеплити / Світлина: ukrarmor.com.ua
Сталь найчастіше використовується для виробництва пластин для бронежилетів. Рівень захисту може значно відрізнятися і залежати від товщини та типу металу. Основними критеріями вибору сталевих бронеплит є:
Останній чинник є найважливішим, оскільки стандартизація є основою для робочих характеристик плити. Так, сьогодні високим попитом на українському ринку користуються сталеві бронеплити українського виробника Ukrarmor. Для їхнього виготовлення використовується сталь Armox Advance, тож вироби повністю відповідають стандартам ДСТУ.
Бронеплити / Світлина: ukrarmor.com.ua
Цей тип бронезахисту виготовляється з оксиду алюмінію. Більшість бронежилетів із керамічними плитами відповідають ІІІ класу захисту, а серед їхніх переваг є:
Щоб краще зрозуміти принцип дії плит із кераміки, його можна порівняти із захистом автомобіля. Під час удару машина зминається, що дає змогу поглинути кінетичну енергію та захистити водія та пасажирів. Так само працює і керамічна бронепластина, частина якої приймає удар і знижує загальний тиск.
Однак поводитися з таким засобом захисту варто обережно, оскільки удари або сильний тиск на пластину можуть призвести до розтріскування, що зменшить робочі характеристики спорядження.
Що до вибору конкретного матеріалу, то тут усе залежить від завдань, що ставляться перед солдатом, а також необхідного класу захисту бронежилета. Велику надійність гарантує сталь, тоді як кераміка легша та зберігає мобільність воїна.