Косметику зі шкіри недостатньо змити тільки водою. Першим кроком на шляху прибирання залишків декоративних засобів і бруду після вулиці стає міцелярна вода. Ця рідина дозволяє позбавитися від непотрібних речовин зі шкіри з мінімальним травмуванням. Кожен тип шкіри потребує різний набір інгредієнтів, що закриють всі його вимоги. Наприклад, для власниць чутливої дерми краще обирати міцелярний розчин La Roche-Posay з вмістом гліцерину й термальної води. Це ж стосується людей з атопічним дерматитом.
Для сухої шкіри слід обирати міцелярну воду, яка додатково живить і зволожує навіть глибокі шари епідермісу. Важливо, щоб у складі були:
Ці засоби додаткового створюють такий шар на шкірі, що не дозволяє випаровуватися воді. У протилежному випадку ви можете нашкодити собі ж, викликавши надмірну сухість та лущення.
Дерматокосметика для людей з жирним типом дерми додатково регулює виробіток шкірного сала. Така проблема шкіра потребує матуючого ефекту — бажано обирати засоби з цією поміткою.
У складі міцелярної води мають бути цинк, мигдальна кислота тощо. Під суворою забороною спирт — він шкідливий для будь-якої дерми, проте у випадку з жирним типом додатково можна отримати подразнення.
При лікуванні акне, висипань, комедонів можна використовувати міцелярну воду як додатковий засіб. Догляд за шкірою буде ефективнішим, якщо в засобах будуть присутні:
Це стосується також комбінованого типу дерми, де на різних ділянках сухість змінюється надмірним виробітком жиру. При цьому важливо не зловживати міцелярними засобами.
Деякі поверхнево-активні речовини можуть залишатися й викликати подразнення. У першу чергу після застосування рідини для зняття макіяжу, слід промити обличчя звичайною чистою водою. В ідеалі — завершити догляд із застосуванням гелів, тоніків і кремів.