Велика кількість людей не вважає депресію чимось серйозним. Вони впевнені, що це просто поганий настрій, втома або ж просто лінь та егоїзм. Але ці люди дуже сильно помиляються. Більш того, таке ставлення може призвести до дуже серйозних проблем, якщо вчасно не звернутися за допомогою. Спираючись на дані порталу https://mefeelgood.com/, розглянемо, що це за хвороба, як її впізнати та вилікувати.
Хворі на депресію втрачають інтерес до будь-якої діяльності, навіть якщо раніше вона приносила радість. Радості взагалі нічого більше не приносить, ніякі розваги не приносять полегшення на довгий час. Людина постійно знаходиться у пригніченому стані, що призводить до роздратованості або апатії. Якщо не почати вчасно лікування, зрештою хворим стає все складніше виконувати роботу і навіть побутові дії, хочеться просто забитися в кут.
Іноді подібні прояви короткочасно можуть виникнути у багатьох людей як реакція на стрес чи перевтому. Тому більшість не ставиться до них серйозно і врешті знецінює проблеми тих, хто справді хворіє на депресію, чим ускладнює їх і так важкий стан.
Щоб розпізнати у себе або близьких депресію, варто звертати увагу на такі симптоми:
Якщо ви помітили хоча б третину проявів зі списку, які зберігаються довгий час, негайно потрібно звернутися до психолога.
Отже, що робити коли сильна депресія? По-перше, треба звернутися до спеціаліста, який встановить діагноз, визначить причини хвороби та призначить лікування. По-друге, треба зайнятися самодопомогою. Відчуйте співчуття до себе, припиніть звинувачувати себе, не відмовляйтеся від хобі, навіть якщо зараз воно не радує, намагайтеся вести соціальне життя та бути серед людей. Якщо на депресію страждає близька людина, то ставтеся з розумінням до її стану, допомагайте у буденних справах та надавайте емоційну підтримку.