Чи потрібна вентиляція в бомбосховищах

СоветыДругие советы
Чи потрібна вентиляція в бомбосховищах
Фото: из открытых источников
752 5.0 NikolisNikolis
Варто підкреслити, що організація вентиляції в бомбосховищах потребує особливих знань та досвіду від виконавців.

Сьогодні бомбосховище — одне з найважливіших місць для українців, яке може вберегти життя. Тому його варто облаштувати як найкраще. Особливу увагу потрібно приділити вентиляційній системі, адже вона грає надзвичайно важливу роль. А монтаж вентиляції потрібно довіряти лише спеціалістам.

Де вона потрібна?

Її необхідно обов’язково організовувати:

  • в медзакладах;
  • в навчальних закладах;
  • на підприємствах;
  • в шахтах, копальнях та бомбосховищах.

Варто підкреслити, що вентиляція бомбосховища обов'язкова, адже збільшення концентрації «поганого» повітря або шкідливих газів може призвести до погіршення здоров'я та навіть отруєння.

Недостатня вентиляція може також призвести до пожежі, яка може поставити під загрозу життя та здоров'я. Лише професіонали зможуть правильно провести розрахунки, монтаж та зробити все якісно. 

Головні задачі вентиляційної системи

Правильно продумана вентиляційна система випускає забруднене повітря з укриття та втягує свіже, тому людина буде мати гарне самопочуття, а в приміщенні буде здоровий мікроклімат. У бомбосховищах вентиляційна система забезпечує зниження рівня вологості, температури та концентрації шкідливих речовин, таких як аміак, оксид вуглецю та інших газів. Вентиляція також забезпечує безпеку людей, які знаходяться в укритті. 

Які типи фільтрів використовують

Належна вентиляція в бомбосховищах повинна включати розміщення вентиляційних отворів та каналів відповідно до розмірів та потреб приміщення. Також, вентиляційна система повинна бути забезпечена надійними фільтрами для зниження рівня забруднення повітря, а також має бути забезпечена надійністю в разі пожежі чи інших небезпечних ситуацій.

Чи потрібна вентиляція в бомбосховищах

Якщо укриття роблять на території, де існує ризик знеструмлення будівель і міста, потрібно облаштовувати вентиляцію з використанням механічних припливних і припливно-витяжних систем. Обов'язково потрібно подумати про повну ізоляцію від поступаючого повітря з вулиці. У цьому випадку спеціалісти можуть зробити так, щоб повітря регенеруватися протягом шістьох годин.

При проєктуванні систем вентиляції, спеціалісти обов'язково мають встановити наступне обладнання:

  • Забірний канал повітря. Краще якщо він буде працювати в декількох режимах.
  • Противибуховий пристрій з розширювальною камерою.
  • Антипилові фільтри.
  • Фільтри, які поглинають та очищають вихідний повітря від радіації, біологічних аерозолів та хімічних, небезпечних речовин.

Обов'язково спеціалісти повинні встановити герметичні клапани, вентилятори та подбати про наявність системи повітропроводів.

Читай больше интересных советов на главной странице Sovetnika.net.
Сейчас читают
Какие породы собак не только не любят детей, но м...
Какие породы собак не только не любят детей, но могут стать опасн...
Комментариев: 0
Войдите, чтобы оставить комментарий.